Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: Piątek
9 Października 2015
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Atanazja, Bogdan,
Dionizjusz, Dionizy, Jan, Ludwik,
Przedpełk

Do końca roku zostało 84 dni.
Zodiak: Waga
październik 2015
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Seniorzy w Sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
środa, 17 kwietnia 2013 12:37

Szanowni Państwo,
w związku z szeroko prowadzoną działalnością w ramach programu "Szkoła @ktywnego Seniora - S@S" skierowanego do małopolskich Seniorów  uprzejmie informujemy o wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Krakowie w dniach 22 - 27 kwietnia 2013. Osoby w wieku powyżej 50 roku życia, z dziewięciu państw Unii Europejskiej, wezmą udział w zorganizowanych przez TPNK i WBP w Krakowie Warsztatach Grundtviga "SeniorWeb"
Informacja o projekcie oraz Program znajdują się poniżej

Informacja o projekcie - KLIKNIJ

Program - KLIKNIJ

 
Informacja o terminie ogłoszenia wyników konkursu ASOS II Edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 11 kwietnia 2013 17:02

Uprzejmie informujemy, że wyniki Otwartego Konkursu Ofert na najlepsze projekty realizowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012 – 2013 (ASOS) II Edycja zostaną ogłoszone niezwłocznie po zakończeniu oceny formalnej oraz merytorycznej.

Lista rankingowa zostanie podana do wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w zakładce aktualności, a także w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczonym na stronie www.mpips.gov.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec kwietnia b.r.

 
Warsztaty pt „Akademia Lidera UTW” PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
środa, 10 kwietnia 2013 08:07

Szanowni Państwo,

w dniach 17-19 kwietnia 2013r. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu w ramach projektu „Regionalne Centrum Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku" odbędą się warsztaty pt „Akademia Lidera UTW” dla przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz osób fizycznych zainteresowanych założeniem i prowadzeniem takiego podmiotu  Celem  warsztatów jest nabycie wiedzy i rozwinięcie umiejętności w zakresie planowania strategicznego i zarządzania organizacjami pozarządowymi umożliwiających podołanie wyzwaniom stawianym Liderom dynamicznie rozwijających się Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W warsztatach weźmie udział 12 uczestników - rekrutacja na przedmiotową edycję szkolenia została zakończona. Jednocześnie informujemy, iż kolejna edycja warsztatów zaplanowana jest na jesień 2013r.

 
WARTO WIEDZIEĆ ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
wtorek, 09 kwietnia 2013 10:27

Przedstawiciele Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW członkami Rady ds. Polityki Senioralnej powołanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

  • Wiesława Borczyk
  • Roman Biskupski
  • Krystyna Męcik
  • Krystyna Rawska

Harmonogram prac Rady ds. Polityki Senioralnej w 2013 r.

Rada ds. Polityki Senioralnej została powołana w lutym 2013 r., w ramach komponentu systemowego Rządowego Programu ASOS. Jej kształt odpowiada założeniu tworzenia polityki senioralnej w formule partycypacyjnej. Choć jest to organ pomocniczy Ministra Pracy i Polityki Społecznej, to do stałego udziału w jej pracach zostali zaproszeni przedstawiciele ministerstw oraz centralnych organów administracji publicznej, jak również przedstawiciele organizacji jednostek samorządu terytorialnego, organizacji trzeciego sektora i eksperci, wydelegowani do prac w Radzie. Założony kształt Rady jest odzwierciedleniem jej konsultacyjnego i opiniodawczego charakteru. Projekt założeń długofalowej polityki senioralnej ma być głównym efektem jej prac.

http://www.mpips.gov.pl/seniorzyaktywne-starzenie/rada-ds-polityki-senioralnej/

 
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą - ks.Twardowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 04 kwietnia 2013 13:12


Żegnamy Panią Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie

W dniu 2 kwietnia br. zmarła Pani Elżbieta Pacyniak Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Przeżyła 65 lat.

Po przejściu na emeryturę związała się z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Najpierw jako słuchacz, a od 2006 roku działała w zarządzie jako viceprezes. Od 5 lutego 2008r. powołana została na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie i pełniła funkcję nieprzerwanie aż do śmierci.

Msza św. żałobna odbędzie się w piątek, 05.04.2013 r. o godz. 14.00 w Kościele p.w. św. Mikołaja w Kopernikach, po której rozpoczną się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu.

Koleżankom i Kolegom z UTW w Nysie składamy wyrazy współczucia.

Więcej informacji na stronie: http://www.pwsz.nysa.pl/utw/

 
Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 04 kwietnia 2013 12:53

Zapraszamy Uniwersytety Trzeciego Wieku do wzięcia udziału w projekcie "Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora", w ramach którego organizowane są wykłady i warsztaty „BEZPIECZNE finanse seniora”. W projekcie wzięło już udział 17 UTW z całej Polski.
W ramach projektu działa również punkt informacyjno–doradczy dla seniorów, który udziela bezpłatnych informacji i porad prawnych dotyczących m.in. umów pożyczkowych, zaciągania kredytów. Porady można uzyskać dzwoniąc pod numer 801 002 170 (bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych) lub tez drogą mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji: http://www.federacjautw.pl/fds/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 
« pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia »

Strona 51 z 84..

Stworzone dzięki Joomla!
Napisz do Administratora