Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: Piątek
27 Listopada 2015
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.
Zodiak: Strzelec
listopad 2015
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Strategie działań na rzecz starzejącego się społeczeństwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 06 czerwca 2013 07:35

Śląskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku zaprasza do udziału w konferencji:

„Strategie działań na rzecz starzejącego się społeczeństwa”,

która odbędzie się w auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w dniu 10 czerwca 2013r. o godz. 11 – tej.

Inicjatywa zorganizowania konferencji wynika z konieczności stwarzania warunków lokalnych umożliwiających seniorom czynny udział w życiu społecznym. Organizatorom konferencji zależy na tym aby dobre praktyki i rekomendacje zawarte w opracowaniu Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO zostały przekazane przedstawicielom samorządów województwa śląskiego.

W konferencji udział zapowiedziała prof. Irena Lipowicz - Rzecznik Praw Obywatelskich.

Seminaria podczas konferencji będą prowadzone w formie interaktywnej na następujące tematy:

1) Praca osób starszych

2) „Senior – obywatel” – jak pobudzać zaangażowanie obywatelskie osób starszych

3) Kształtowanie przestrzeni przyjaznej ludziom starszym.

Konferencja  zorganizowana jest pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2013 07:39
 
Powstała Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia Się PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 06 czerwca 2013 07:29

Szanowni Państwo,

do Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW został przesłany List prof. dr hab. Bolesława Samolińskiego Konsultanta Krajowego w dziedzinie Zdrowia Publicznego, informujący o powołaniu „Fundacji na rzecz Zdrowego Starzenia Się”.

Działalność „Fundacji na rzecz Zdrowego Starzenia Się” koncentruje się na wspieraniu profilaktyki i edukacji prozdrowotnej, promowaniu zdrowego stylu życia i podnoszeniu świadomości społeczeństwa w zakresie zagadnień dotyczących problematyki „zdrowego starzenia się” oraz czynników wpływających na proces starzenia i jego przebieg

Jako Przewodniczący Koalicji na rzecz Zdrowego Starzenia oraz inicjator powołania Fundacji  Pan Profesor zaprasza zarówno instytucje jak i osoby, którym bliskie są  ideały i podejmowane inicjatywy, do wspólnej pracy na rzecz zdrowej i aktywnej starości.

Więcej informacji na temat Fundacji na rzecz Zdrowego Starzenia Się znajdziecie Państwo na stronie: www.zdrowestarzenie.org

oraz pod numerem telefonu 0-22 327 61 39 lub  mail: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W załączeniu List prof. B. Samolińskiego - KLIKNIJ

 
Radomszczański UTW "Wiem więcej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
środa, 05 czerwca 2013 16:34

Zachęcamy do  zapoznania się  ze stroną internetową Stowarzyszenia Radomszczański UTW "Wiem więcej"

http://www.wiem-wiecej.com.pl/.

Gratulujemy Pani Prezes dr Annie Kapuściarek i całemu Zespołowi Redakcyjnemu.To świetna promocja  Radomszczańskiego UTW i aktywności osób starszych oraz przykład "dobrej praktyki"  działalności UTW.

 
Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW zorganizowała szkolenie dla Liderów UTW w Rewalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
piątek, 31 maja 2013 06:19

Federacja UTW realizowała projekt Akademia Lidera UTW, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Dwie edycje trzydniowych szkoleń odbyły się w dniach 20-22 oraz 23-25 maja 2013r. w Rewalu i wzięło w nich udział 30 uczestników, którzy przyjechali  z Łaz, Sanoka, Szczecina, Legionowa, Tarnowa, Gorzyc, Kalisza, Zgierza, Brzegu, Torunia, Bydgoszczy, Kielc, Kędzierzyna – Koźla, Zielonej Góry, Leszna i Wieliczki.

W trakcie 21 godzin lekcyjnych warsztatów, prowadzonych przez radcę prawnego Wojciecha Nalepę i aplikantkę radcowską Paulinę Podwikę, którzy od kilku lat współpracują z Federacją UTW, omówione zostały kwestie dotyczące zarządzania uniwersytetem trzeciego wieku jako organizacją pozarządową, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych i finansowo – księgowych, tworzenia programów edukacyjno – aktywizujących, a także przygotowywania i realizacji projektów dla uniwersytetów trzeciego wieku oraz zasad ich dofinansowania. Uczestnicy zadawali  prowadzącym wiele pytań, żywo dyskutowali i wymieniali  doświadczenia.

Po zajęciach, liderzy UTW miło spędzali czas na wspólnych spacerach nad morzem oraz zwiedzili Rewal i sąsiednie, nadmorskie miejscowości.

Uczestnicy wysoko ocenili poziom merytoryczny szkolenia oraz organizację i warunki pobytu w Rewalu. Zaapelowali do Zarządu Federacji UTW o kontynuowanie działalności szkoleniowej dla liderów UTW.

Zapraszamy do Galerii :

http://www.federacjautw.pl/alutw/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=4&Itemid=6

 
JUBILEUSZ XV LECIA UTW W LESZNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 30 maja 2013 04:53

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie obchodzi Jubileusz XV – lecia. Uroczystości jubileuszowe, pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna, odbędą  sie w dniu 6 czerwca 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury ul. B. Chrobrego 3a o godz. 11.00 (część oficjalna) oraz o godz. 17.00 w Zamku w Rydzynie.

Składamy Pani Prezes, Zarządowi i Słuchaczom UTW w Lesznie  serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania i szacunku za podejmowane inicjatywy na rzecz edukacji i integracji społeczności osób starszych  oraz życzymy dalszych sukcesów.

W czasie uroczystości  Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń UTW będzie reprezentował Sekretarz - Członek Zarządu Lucjan Jędrzejewski.

więcej na stronie: http://www.utw.leszno.pl/news.php

 
OGŁOSZONO WYNIKI II EDYCJI KONKURSU ASOS PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
czwartek, 30 maja 2013 04:49

Informujemy, że dnia 28 maja br. na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostały ogłoszone wyniki II edycji otwartego konkursu ofert - ASOS.

Więcej: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/seniorzy/art,6198,wyniki-otwartego-konkursu-asos-ii-edycja.html

 
« pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia »

Strona 51 z 87..

Stworzone dzięki Joomla!
Napisz do Administratora